„Kur gailestingumas ir meilė, dievas ten yra“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 29 d. sekmadienį 18.30 val. svetingai savo duris atveria Bernardinų bažnyčia, kurioje vyks „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projekto „Sakralinės muzikos festivalis. Šiuolaikinės muzikos renginių ciklas“ koncertas „Kur gailestingumas ir meilė, dievas ten yra“. Savo 20–ąjį jubiliejų švenčiantis Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ (vad. Vaclovas Augustinas) kviečia ramiam susikaupimui ir naujai atsiveriančio šviesaus dvasingumo patirčiai.
 
Koncerte skambės J. Tavenerio, G. Jacksono, M. Lauridseno, P. Lukaszewskio, V. Augustino ir J. Mieželytės paskutiniųjų 15 metų sakraliniai kūriniai. Tai muzika, žavinti ne kompozicine technika, bet užburianti savo meditatyvine ramybe, konsonansiniu skambėjimu ir pagarbiu teksto perskaitymu.
 
Du britai, amerikietis, lenkas ir du lietuviai – visus šiuos kompozitorius galima būtų pavadinti „dvasios broliais“, visus juos vienija postmodernizmo stilistika ir taip vadinamasis „naujasis dvasingumas“.
 
Koncerte Šv. Augustino tekstus skaitys aktorius Gintaras Mikalauskas.
 
Tai koncertas – malda, koncertas – bendruomeninis ritualas. Muzika ne protui ir intelektui, bet širdžiai ir jausmams.
 
Choras „Jauna muzika“ susikūrė 1989 metais. Koncertinės veiklos pradžioje aktyviai dalyvavo tarptautiniuose konkursuose. 1990–1996 m. laimėjo 16 pirmųjų vietų įvairiausiose kategorijose bei 6 Grand Prix. 1993 m. „Jauna muzika“ buvo pripažinta geriausiu Europos choru – jai įteiktas Didysis Europos prizas (Grand Prix Europeo). Nuo 1992 m. chorui vadovauja dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas.
 
Kolektyve dainuoja profesionalai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai bei studentai, kasmet surengiama daugiau kaip 60 koncertų mūsų šalyje ir užsienyje. „Jauna muzika“ yra sukaupusi gausų ir itin vertingą choro muzikos a cappella lobyną. Choras taip pat atlieka vokalines-instrumentines kompozicijas su Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais, o koncertinių kelionių metu – su tokiais žinomais pasaulio kolektyvais, kaip Tel Avivo, Jeruzalės, Berlyno simfoniniai orkestrai, „Izraelio kamerata“, „Maskvos virtuozai“, „Sankt Peterburgo kamerata“. Lietuvoje choras yra giedojęs su Nacionaliniu, Valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniais kolektyvais. Chorui dirigavo P. Steinbergas, W. Gönenweinas, N. Sheriffas, N. McGeganas, V. Ashkenazy, V. Spivakovas, M. Honeckas, W. Boughtonas, M. Sidlinas, A. Bironas, F. Berniusas, H. Maxas, J. Prinzas, R. Alessandrini ir kt.
 
Kolektyvo išvykų maršrutai driekiasi per Europos šalių miestus, koncertuota Kinijoje, po keletą kartų Japonijoje ir Izraelyje. Chorui teko dainuoti tokiose prestižinėse pasaulio scenose, kaip Miuncheno filharmonija, Dresdeno kultūros rūmų Didžioji salė, Liudvigsburgo teatro salė, Šv. Mato bažnyčia (Budapeštas), „Alte Opera Frankfurt", S. Rachmaninovo salė Maskvoje, Berlyno filharmonijos Kamerinės muzikos salė, Berlyno festivalio teatras, Šanchajaus Didžioji opera ir kt.
 
Choro dirigentas, kompozitorius ir pedagogas Vaclovas Augustinas (g. 1959) baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choro dirigavimo (1981) ir kompozicijos (1992) klases. Nuo 1992 m. jis yra choro „Jauna muzika“ meno vadovas.
 
V. Augustinas yra Lietuvos kompozitorių, Lietuvos chorų sąjungų ir Amerikos choro dirigentų asociacijos narys. 1993 m. kaip kviestinis dirigentas dalyvavo Švedijos choro dirigentų suvažiavime Vaksjo mieste. 1996 m. vedė choro dirigavimo kursus tarptautiniame festivalyje „XVI Jordanas Coralistas Aragonesas“ (Ispanija). 1998 m. buvo Pasaulio lietuvių dainų šventės vyr. dirigentas. 1999 m. skaitė paskaitas ir vedė seminarus pasauliniame choro muzikos simpoziume Roterdame (Olandija). 2000 m. dirigavo Šiaurės ir Baltijos šalių chorų asamblėjos jungtiniam chorui. 2002 m. buvo kviestinis Nyderlandų radijo choro dirigentas, 2003 m. – kviestinis Novosibirsko filharmonijos kamerinio choro dirigentas.
 
V. Augustino chorinė kūryba yra populiari, dažnai atliekama Lietuvoje ir užsienyje. Jo kompozicijų yra išleidusios „Alliance Music Publication“ ir „Laurendale Associates“ kompanijos (JAV). V. Augustino choriniai kūriniai premijuoti mūsų šalies ir tarptautiniuose kompozitorių konkursuose („Florigele Vocal de Tours“, Prancūzija, 1996; dainų konkursai Lietuvos dainų šventėms, 1997, 1998).
 
Kontaktinis asmuo: Vilija Grigonytė, tel. 868692330, el. p.: vigrida@takas.lt
 
www.culturelive.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra