„Kęstutėnų“ žygis Tauragės rajone

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Garbė priklauso žmogui, kuris yra veiksmo centre… Kuris stengiasi iš visų jėgų ir aukojasi vardan užsibrėžto tikslo… Kuriam didžiausias nusivylimas būna tada, kai nepavyksta tikslo pasiekti, nepaisant visų pastangų ir ryžto. Jo vieta niekada nebus šalia baikščių sielų, kurios nežino nei pergalės džiaugsmo, nei pralaimėjimo kartėlio.
 
Išugdyta ištvermė visų pirma yra menas nepalūžti, išlikti, kad ir į kokią sudėtingą gyvenimo situaciją patektum. Psichologinis pasirengimas yra lygiai toks pats svarbus, kaip ir fizinė ištvermė bei žinios. Kiekvienas privalo žinoti, kaip pasirūpinti savo sveikata ir kaip, susirgus ar susižeidus, gydyti save, o prireikus ir kitam padėti. Kiekvienas taip pat privalo sugebėti išlaikyti stabilią moralinę būseną ne tik savo, bet ir tų kurie yra kartu su mumis.
Ištvermės ugdymas – tai tam tikra piramidė, kurios pagrindas yra ryžtas, atkaklumas ir valios jėga. Kita piramidės dalis yra žinios. Jos ugdo pasitikėjimą savimi ir išsklaido baimę. Dar aukščiau – treniruotės ir įgūdžių įsisavinimas bei tinkamas jų išlaikymas. Piramidės viršuje – savęs patikrinimas – ar jau esi pakankamai fiziškai ir psichologiškai pasirengęs. Sujungus visai tai su žiniomis – žmogus yra pasiruošęs bet kuriam kilniam tikslui.
Žygiavimas yra: paprasčiausias ir pagrindinis žmogaus atliekamas pratimas; sporto šaka, kurią gali kultivuoti bet kuris galintis eiti žmogus, tinkama žmogaus kūnui ir protui lavinti; sportas, kuris suartina žmones tiek tautiniu, tiek ir tarptautiniu lygiu, skatina tarpusavio supratimą, leidžia žmonėms pamatyti gamtos harmoniją ir suprasti, kad natūralūs jos ištekliai yra riboti ir aplinka turėtų būti saugoma.
2001 m. Mokomojo pulko (Jonavos raj., Rukla) iniciatyvinė karių grupė paruošė keturių dienų žygio „Radvilų keliais“ projektą, kuris skirtas Radvilų dinastijai atminti. Kariškių organizuojamas karinis-pažintinis pėsčiųjų žygis – vienintelis tokio pobūdžio tradicinis renginys Lietuvoje. Žygis skatina fiziškai tobulėti, ugdo ištvermę, padeda plėtoti gerus kariuomenės ir visuomenės santykius. Įvyko 8 žygiai „Radvilų keliais“, kuriuose dalyvavo apie 7 000 įvairaus amžiaus žygeivių.
Svarstant, ar rengti žygį šiais ekonominio sunkmečio metais, didžiausią įtaką apsispręsti turėjo didelis žygių populiarumas ankstesniais metais ir aktyvus žygio mėgėjų domėjimasis, ar tradicija bus tęsiama ir šiais metais. Ir nors žygį teko organizuoti kukliu biudžetu ir perpus sutrumpintą, žygio tradicijos „krikštatėvis” vyr. psk. Vidmantas Genys buvo nusiteikęs optimistiškai ir teigė, kad gerai nuotaikai bei nuoširdžiam bendravimui reikia ne didelių finansų, bet didelio noro ir pastangų. Ateityje žygius planuojama perduoti organizuoti vis kitam daliniui, tarkim kitais metais kažkuris iš kariuomenės dalinių suorganizuos Klaipėdos apylinkėse, dar kitąmet –  šalia Vilniaus ir t. t. Todėl keičiasi žygio pavadinimas ir atributika.
Š. m. rugpjūčio 13-14 d. Sakalinės vietovėje (Tauragės raj.) vyko dviejų dienų tradicinis karinis-pažintinis pėsčiųjų žygis „Kęstutėnai“. Pirmąją žygio dieną jėgas išbandė 595 dalyviai, o antrą dieną starto liniją peržengė 606 dalyvių. Žygeiviai rinkosi 20 ir 40 km žygio maršrutus.
9-ąjį karinį-pažintinį žygį organizavo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ LDK Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas. Šiuo renginiu batalionas taip pat paminėjo ir 17-ąsias dalinio įkūrimo metines. Šiai datai paminėti batalione nugriaudėjo trys pasveikinimo salvės iš XVIII amžiaus patrankos.
„Ši diena mūsų batalionui – ypatinga, nes švenčiant bataliono įkūrimo dieną į mūsų dalinį atvyko tiek daug svečių. Karius sveikinu su dalinio gimtadieniu, o žygeiviams linkiu gerų įspūdžių“, – po šv. Mišių, sveikindamas „Kęstutėnų“ žygio dalyvius sakė LDK Kęstučio bataliono štabo viršininkas mjr. Nerijus Kačkauskas.
Išankstinėje registracijoje dalyvio anketas užpildė rekordinis žygeivių skaičius – daugiau kaip 1 000 dalyvių. Žygeiviai turėjo galimybę pasirinkti maršrutą – 20 ir 40 km – ir žygio dienų (vienos ar dviejų) skaičių. Pirmąją žygio dieną į startą stojo įvairių profesijų ir amžiaus dalyviai – nuo moksleivių iki politikų ir gydytojų. Tarp jų – ir aštuoni žygeiviai, dalyvavę visuose ankstesniuose aštuoniuose nuo 2001 metų Lietuvos kariuomenės rengtuose žygiuose. Šiais metais žygio trasos nusidriekė itin vaizdingomis vietovėmis Karšuvos girioje – Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate ir Kaskalnio geomorfologiniame draustinyje.
„Kęstutėnų“ žygio tikslas – plėtoti glaudesnį LK karių ir visuomenės bendradarbiavimą, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, meilę gamtai, puoselėti kultūros, istorines tradicijas, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą, išbandyti karių ir civilių asmenų fizinį ir psichologinį pasirengimą ekstremaliomis sąlygomis.
Žygis yra nekomercinio pobūdžio. Žygyje galima dalyvauti individualiai arba grupės sudėtyje. Žygio dalyviai per nurodytą laiką turi įveikti pasirinktą atstumą, tarpusavyje nesivaržant. Žygio metu draudžiama naudotis bet kokiomis transporto priemonėmis arba bėgti. Karių uniforma privalo būti tvarkinga, dėvima laikantis Uniformos dėvėjimo taisyklių. Civiliams taip pat būtina dėvėti tvarkingą sportinę ar civilinę aprangą. Žygio dalyviai gali sustoti poilsiui kada panorėję, tačiau svarbu grįžti iki nustatyto vėliausio finišo laiko. Visoje žygio trasoje įkurti kontrolės punktai, kur dalyvių pažymėjimuose buvo daromos atžymos.
Oro sąlygos buvo palankios – lijo tik naktimis, dieną trasos nusitęsdavo miškingomis vietovėmis, kur buvo daugiau pavėsio ir nekankino taip daugelį gąsdinęs pranašautas lietus. Žygio metu buvo svarbu ne tik valios pastangos, ištvermė, tvarkinga avalynė, geriamas vanduo, bet ir draugų palaikymas.
Visi dalyviai, įveikę pasirinktą atstumą, buvo apdovanoti diplomais, kurie pažymėjo dalyvavimo ir apdovanojimų tęstinumą, bei atminimo medaliais. Prizininkų nebuvo, nes laimėjo visi, kurie įveikė pasirinktą žygio trasą. Ryžtas, valia, garbė! – šie žodžiai tapo žygio šūkiu.
Šeimininkai puikiai priėmė žygio dalyvius. Rugpjūčio 13 d. vyko bataliono technikos ir ginkluotės paroda, Kęstučio apygardos pokario rezistencijos kovų foto ir trofėjų paroda, o vakare šventinis vakaras, dalyvaujant muzikiniams kolektyvams, taip pat buvo demonstruojami dokumentiniai filmai apie pokario rezistencijos kovas.
 
„Kęstutėnų“ žygyje dalyvavo daugiau kaip dešimt dalyvių iš Alytaus: Lietuvos Karo akademijos kariūnai, DK Birutės MPB kariai, Alytaus apskr. A. Juozapavičiaus šaulių rinktinės šauliai ir kt. alytiškiai. Šiame žygyje dalyvavęs LKA 3-čio kurso kariūnas, Alytaus 1-os kuopos šaulys Tomas Šyvokas po žygio sutiko atsakyti į kelis klausimus.
 
Kas paskatino atvykti ir dalyvauti „Kęstutėnų“ žygyje?
Sužinojęs apie organizuojamą žygį, nedvejodamas užsiregistravau, nes nusprendžiau vasaros atostogas praleisti ne tik prie ežerų poilsiaudamas ar kitaip pramogaudamas, bet ir pagerinti savo fizinį pasirengimą, įgyti asmeninio patyrimo, kartu palaikydamas žygio idėją ir jo siekius. Motyvacijos man pakako, nes kaip teigė senovės romėnai: „Sveikam kūne – sveika siela“. Į LDK Kęstučio MPB kariškių organizuotą žygį Sakalinėje su bendraminčiu Gintaru vykome savo lėšomis, gyvenome palapinių miestelyje dalinio teritorijoje.
 
Kas svarbiausia ruošiantis tokiam 2-jų dienų žygiui ir žygio metu?
Svarbu domėtis visa organizatorių teikiama informacija. Taip pat svarbu įvertinti savo galimybes pasirenkant žygio atstumą ir, be abejonės, treniruotės prieš žygį yra labai naudingos. O žygio metu labai svarbu tinkama avalynė ir apranga. Aš žygio metu įsitikinau, kad neparanku daryti ilgesnius sustojimus, nes po jų jaučiamas didesnis nuovargis kojose. Geriau palaikyti pastovų tempą ir tik retkarčiais padaryti kelių minučių sustojimus bei nuolat gerti vandenį.
 
Kokie įspūdžiai po žygio?
Įspūdžiai geri. Oras žygiui buvo labai geras. Su kolega Gintaru per 2 dienas įveikėme 60 km trasą. Žygio maršrutai tęsėsi vaizdingame Viešvilės rezervate. Nors kai kurios maršruto atkarpos buvo pelkėtose vietose, tačiau tai tik paįvairino žygį. Žygio dalyviai buvo draugiški, todėl viso žygio metu vyravo puiki nuotaika.

 

Dėkoju už atsakymus.
 
Autoriaus nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Pasiruošimas dviejų dienų tradiciniam kariniam-pažintiniam pėsčiųjų žygiui „Kęstutėnai“
2, 3. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ LDK Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas paminėjo ir 17-ąsias dalinio įkūrimo metines. Šiai datai paminėti nugriaudėjo trys pasveikinimo salvės iš XVIII a. patrankos
4. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei atminimo medaliais

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra