„Kauno energija“ pasirašė sutartį su nepriklausomu šilumos gamintoju „GECO investicijos“

Autorius: Data: 2012-10-15 , 10:33 Spausdinti

Penktadienį, 2012 m. spalio 12 dieną, AB „Kauno energija“ pasirašė šilumos pirkimo-pardavimo sutartį su jau antruoju Kaune nepriklausomu šilumos gamintoju – UAB „GECO investicijos“. UAB „GECO investicijos“ yra pirmoji įmonė Kaune, pastačiusi naują katilinę pagal principą „plyno lauko investicija“.

Pirmasis nepriklausomas šilumos gamintojas, su kuriuo yra pasirašyta šilumos pirkimo-pardavimo sutartis yra UAB Kauno termofikacijos elektrinė. Iš viso Kaune paraiškas prisijungti prie AB „Kauno energija“ šilumos tiekimo tinklų yra pareiškę 10 potencialių nepriklausomų šilumos gamintojų.

Naujoji UAB „GECO investicijos“ katilinė gamins iki 140 tūkst. MWh šilumos per metus. Jos projektinė galia yra iki 20 MW. Katilinės pagaminamas šilumos kiekis sudarys apytikriai 10 proc. viso miesto šilumos poreikio. Pagal LR Šilumos ūkio įstatymo nuostatas, AB „Kauno energija“ privalės supirkti naujojoje katilinėje pagaminamą šilumą, jei ši bus parduodama pigiau, nei AB „Kauno energija“ šilumos gamybos šaltiniuose pagaminama šiluma.

Kalbėdamas apie naująjį šilumos gamintoją mieste, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas sakė: „Kryptingai siekiame kurti konkurenciją miesto šilumos sektoriuje. Tai yra labai svarbu kiekvienam Kauno gyventojui, savo būstą šildančiam iš miesto šilumos tinklų gaunama energija. „GECO Investicijos“ yra pirmasis nepriklausomas šilumos gamintojas Kaune, naudosiantis atsinaujinančius energijos išteklius. Tai yra pirmasis žingsnis skatinant konkurenciją, kuri leis užtikrinti pigesnę šilumą ir mažesnes sąskaitas už šildymą“.

AB „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas pasidžiaugė: „Pasirašėme sutartį su nepriklausomu šilumos gamintoju, kuris pirmasis žengė žingsnį į vis atviresne tampančią Kauno šilumos gamybos rinką. Tikimės, kad jau kitą vasarą didžioji dalis šilumos poreikio bus tenkinama iš atsinaujinančių išteklių gaunama energija. „Kauno energija“ stengsis, kad konkurencija šilumos gamybos sektoriuje bei biokuro panaudojimas maksimaliai sumažintų vartotojams parduodamos šilumos kainą“.

„Atsirandanti konkurencija šilumos ūkyje skatina naujų investicijų atėjimą, technologijų, gamybos efektyvinimą ir pigesnio biokuro ar kitų kuro rūšių naudojimą. Prasidėję pokyčiai Lietuvos šilumos sektoriuje neturi sustoti, kad jų naudą labai aiškiai pajustų kiekvienas, kurio radiatoriai namie šyla nuo centrinių miesto šilumos tinklų“, – pastebėjo Raimondas Štreimikis, „GECO Investicijos“ direktorius.

Investicijos į „GECO“ biokuro katilinę Kaune siekia 20 mln. litų. Biokuro katilinės statybai nebuvo prašyta ir skirta Europos Sąjungos fondų paramos. Katilinę statė, jai reikalingą įrangą gamino, montavo ir katilinę aptarnaus Lietuvos įmonės.
Naujojoje biokuro katilinėje Kaune sumontuoti du 8 MW nominalios galios biokuru kūrenami vandens šildymo katilai ir 4 MW galios šilumokaitis (kondensacinis ekonomaizeris). Katilinėje naudojama inovatyvi taršą aplinkai mažinanti įranga, kuri leis itin efektyviai panaudoti šilumą ir užtikrins gamybos procesų ekologiškumą.

AB „Kauno energija“ informacija“

KE nuotr. 

Nuotraukoje:  „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas ir „GECO Investicijos“ direktorius Raimondas Štreimikis

Kaunas , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra