„Jackal Stone 10“ pratybų pradžią paskelbė į Klaipėdos uostą atvykęs JAV karo laivas „Mount Whitney“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 11 d. į Klaipėdos uostą atplaukė Jungtinių Amerikos Valstijų karinio jūrų laivyno šeštosios flotilės vadovybės laivas „USS Mount Whitney“. Laivas, kuriame įrengta karinė vadavietė, dalyvaus šią savaitę Lietuvoje ir Lenkijoje vyksiančiose tarptautinėse specialiųjų operacijų pajėgų pratybose „Jackal Stone 10“.
 
JAV karo laivo viešnagės metu numatyta laivo kapitono ir Lietuvos kariuomenės atstovų susitikimai su Klaipėdos miesto ir apskrities vadovybe, apsilankymas vaikų globos namuose, kiti renginiai.
 
Laivas „Mount Whitney“ yra Jungtinių Amerikos Valstijų karinio jūrų laivyno šeštosios flotilės flagmanas. Tarnybą pradėjęs 1971 m. laivas yra dislokuotas Gaetos uoste Italijoje. Laivas yra pavadintas vienos iš Siera Nevados kalnyno viršukalnės, Mount Whitney, vardu.
 
2008 m. rugpjūčio mėnesį „Mount Whitney“ buvo dislokuotas Juodojoje jūroje, kur užtikrino humanitarinės pagalbos teikimą žmonėms, nukentėjusiems nuo Rusijos ir Gruzijos karo. „Mount Whitney“ buvo pirmasis NATO laivas, atplukdęs humanitarinės pagalbos krovinį į Počio uostą Gruzijoje.
 
Pratybos „Šakalo akmuo 2010“ (angl. „Jackal Stone 2010“) prasideda rugsėjo 13 d. ir vyks iki rugsėjo 27 d. Jose dalyvauja daugiau nei 1 tūkst. specialiųjų operacijų pajėgų karių iš Lietuvos, Lenkijos, JAV, Latvijos, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos.
 
Pagrindinis pratybų tikslas – šalims dalyvėms veikiant kartu suderinti spec. pajėgoms būdingus veiksmus, pasidalinti įgyta patirtimi pratybų ir misijų Afganistane metu, treniruojantis įvairių spec. pajėgoms būdingų veiksmų.
 
Pratybas koordinuoja Specialiųjų operacijų vadavietės Europoje (SOCEUR, angl. Special Operations Command Europe) vadovybė.
 
Specialiųjų operacijų pajėgų nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukose: JAV karinio jūrų laivyno šeštosios flotilės vadovybės laivas „USS Mount Whitney“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra