„Harmonija 2011“ Punske

Autorius: Data: 2011-11-11 , 11:16 Spausdinti

2011 m. lapkričio 10 dieną Punsko lietuvių kultūros namuose buvo atidaryta Tarptautinio keramikos simpoziumo „Harmonija 2011“ menininkų darbų keramikos paroda, kurioje dalyvavo Ona Kreivytė-Naruševičienė, Ona Baliulevičienė, Edita Jakubonytė ir kiti dailininkai. Lietuvos menininkus pasveikino Punsko lietuvių kultūros namų direktorė Asta Pečiulienė.

Kaip pažymėjo parodos atidaryme dalyvavusi Lietuvos dailininkų sąjungos projektų ir informacijos tarnybos vadovė Eglė Bertašienė, keramikų simpoziumai „Harmonija“ pradėti rengti prieš 13 metų. Kiekvienas kūrėjų simpoziumas turėjo savo temą ir orientyrus, kiekvienas kvietė menininkus apmąstyti aktualias šiuolaikinio meno tendencijas ir naujai pažvelgti į amžinąsias vertybes.

O. Kreivytė-Naruševičienė lankėsi Punske ne pirmą kartą. Prieš dvejus metus Lietuvių kultūros namuose buvo surengta Naruševičių šeimos darbų paroda. Ji garsi Lietuvos keramikė, jos vyras – žinomas skulptorius, sūnus Rytas – keramikas, o dukros Saulė ir Giedrė – grafikės. Visi yra profesionalūs dailininkai, Lietuvos dailininkų sąjungos nariai.

O. Naruševičienės kūryba verčia susimąstyti, įsigilinti į gražų, bet sudėtingą jos minčių ir jausmų pasaulį. Dailininkės kūrybos diapazonas nepaprastai platus. Jai būdinga keramikinė mažųjų formų skulptūra, dekoratyvinė plastika interjerui bei monumentalioji dekoratyvinė keramika.

Sunku suskaičiuoti visus dailininkės sukurtus darbus. Nuo 1962 m. jie eksponuojami Lietuvoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Čekoslovakijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kitur. Daugelis jos kūrinių yra pelnę tarptautinių keramikos parodų diplomus.

Šiuo metu ji rūpinasi jaunaisiais dailininkais.

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/?p=9527

www.punskas.pl

Seinų - Punsko kraštas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra