„Globali Lietuva“

Autorius: Data: 2012-05-21 , 10:13 Spausdinti

„Globalios Lietuvos“ programą beveik dvejus metus kūrė trys Užsienio lietuvių departamento darbuotojai. Programa nemažai taisyta, perrašyta. Kiekviename svarstymo etape Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) teikė savo siūlymus, taip pat pristatė užsienio lietuvių pastabas, nuomones, komentarus ir prašymus. Dar 2009 m. PLB Valdyba prašė Vyriausybės duoti laiko nusistatyti prioritetus, poreikius ir pageidavimus.

PLB Valdybos surengtos Bendruomenių apklausos rezultatai ir išvados buvo įteikti Vyriausybei. Vis dėlto galutiniame „Globalios Lietuvos“ programos variante liko nepriimtinų vykdymo programų.

Užsienio lietuviai veikia visuomeniniais pagrindais, remdamiesi savanoriškumo principais. „Globalios Lietuvos“ programos tikslas yra įtraukti užsienyje gyvenančius lietuvius į valstybės gyvenimą.

„Globalios Lietuvos“ strategijoje apeinamas pilietybės klausimas, kurio sprendimas iš principo nulems užsienio lietuvių santykį su Lietuvos valstybe. Jei užsienio lietuviai nebus lygiateisiai valstybės nariai, galimybės įtraukti juos į valstybės kūrimo procesą nebus.

Savanoriškai veiklai reikštis reikalinga ir tinkama platforma, ir tokios veiklos prasmės suvokimas. Siekiant suvienyti tautą, reikėtų labiau remti Lietuvių Bendruomenes, kurios veikia kaip tarpininkės tarp visuomeninių ir valstybinių platformų.

Globalios Lietuvos“ programos kūrėjų siekiai sveikintini. Norėtųsi tikėti, kad laikui bėgant programa bus patobulinta ir patikslinta. Patirtis – gera mokykla. Būtina pažymėti, jog „Globalios Lietuvos“ programa turi potencialą, tačiau neaišku, kaip ir ar apskritai ji bus vykdoma.

Pagal PLB Valdybos inf.

www.punskas.pl

Pasaulis , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra