„Eik ir skelbk Dievo karalystę“ žygyje į Trakus

Autorius: Data: 2012-08-13 , 08:35 Spausdinti

Izabelė PUKĖNAITĖ, Vilnius

Šeštadienį, 2012 m. rugsėjo 8 dieną, šimtai jaunų Lietuvos piligrimų pėsčiomis žygiuos nuo Vilniaus Aušros vartų per Lentvarį iki pat Trakų.

Piligriminiame žygyje kasmet dalyvauja jaunimas iš daugumos Vilniaus parapijų, kartu prisijungia Lentvario ir Trakų parapijiečiai, įvairių religinių organizacijų atstovai, maldos grupelės, kunigai ir vienuolės. Šios kelionės metu dvasininkai veda katechezes apie piligrimystės prasmę, tikėjimą, bendruomenę, gyvenimo pašaukimą. Kasmet vykstantį jaunimo piligriminį žygį  organizuoja Vilniau arkivyskupijos jaunimo centras (VAJC).

Vienas iš šio piligriminio žygio organizatorių ir dalyvių Edvinas Dauknys pagrindiniais tokio žygio tikslais įvardijo siekį suburti jaunimą bendrai krikščioniškai veiklai ir tikėjimo liudijimui. „Žygio tikslas yra sutelkti tikintį Vilniaus arkivyskupijos jaunimą krikščioniško tikėjimo ir bendrystės išgyvenimui. Norime suburti ir paskatinti jaunus žmones liudyti savo tikėjimą ir vertybes visuomenei”, – apie piligrimystės prasmę sakė E. Dauknys. Ne veltui šių metų žygio šūkis yra „O tu eik ir skelbk Dievo karalystę!“.

Ne ką mažiau svarbesnė yra ir tokios piligrimystės trauką būtent į Trakus. Kalbant apie piligrimystę į Trakus dažnai minimas Dievo Motinos paveikslas yra žinomas jau nuo XVI amžiaus už įvairias malones, kurias suteikdavo prie jo apsilankiusiems piligrimams. Dar 1603 metais, kai siautė maro epidemija, vyskupas Benediktas Vaina surengė piligrimų žygį iš Vilniaus į Trakus būtent prie stebuklais ir malonėmis maldininkams pagarsėjusio švento paveikslo.

Apie Dievo Motinos paveikslą, kaip apie piligrimystės traukos objektą, kalbėjo ir E. Dauknys: „Siekiame sudaryti sąlygas jauniems žmonėms susipažinti su ypatinga, bet dar mažai pažįstama, piligrimystės traukos vieta – Trakų Dievo Motinos paveikslu  ir per tai geriau pažinti Bažnyčios piligrimystės tradiciją ir Lietuvos istoriją.” Tokie istorinę vertę ir tęstinumą turintys renginiai skatina piligrimystės į Trakus tradicijos atsigavimą tarp jaunimo bei padeda skelbti tikėjimą ir liudyti gyvą Bažnyčią Vilniaus, Lentvario ir Trakų gyventojams bei svečiams.

Istorinė piligriminių žygių vertė, tokios kelionės dvasingumas nėra vienintelės priežastys, dėl ko verta dalyvauti tokioje kelionėje. E. Dauknys kalbėdamas apie tikėjimo išgyvenimą ir jo liudijimo svarbą nepamiršo paminėti ir pačių paprasčiausių tokių kelionių privalumų. „Verta dalyvauti dėl to, jog galime atrasti bendraminčių ir tiesiog prasmingai praleisti šeštadienį”, – kodėl verta prisijungti prie rugsėjo 8-ąją į Trakus žygiuojančiųjų piligrimų argumentavo vienas iš šio žygio organizatorių E. Dauknys.

Daniel Paulius Masiulio nuotr.

Katalikų Bažnyčia , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra