„Čia per amžius buvo garbinamas mano Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama“ (Švč. M. Marijos apsireiškimas Šiluvoje, 1608 m.)

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Mieli Broliai ir Seserys Kristuje,
Visi pažįstame Velykų simbolius – uždegtą Velykų  žvakę, margučius, lelijas. Neužmirškime ir akmens, kuris dengė Jėzaus kapą. Skaitome Evangelijoje, kaip Velykų rytą moterys rado tą akmenį nuverstą nuo rūsio angos ir kapą tuščią. Švęsdami Velykas mes esame kviečiami nustumti savo širdį slegiančius akmenis – pyktį, pavydą ir kitas nuodėmes, ir įleisti Dievo gydančią meilę. Eikime iš tamsos į šviesą.
Kai Mergelė Marija pasirodė vaikams ir aklajam žmogui Šiluvoje prieš 400 metų, ji stovėjo ant akmens tuščiame lauke. Tas akmuo dabar yra Šiluvos koplyčioje, kur tūkstančiai maldininkų jį aplanko kasmet. Ten Marija tarė žodį, kuriuo parodė motinišką rūpestį tikinčiaisiais. “Čia per amžius buvo garbinamas mano Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama.“ Tai reiškia, kad su akmenine širdimi nusisukame nuo savo tikėjimo, leidžiame kasdieniškiems darbams ir rūpesčiams mus išblaškyti. Bet kaip pranašas Ezekielis pranašavo (36:26),  “Dievas sakė: Duosiu jums naują širdį ir atnaujinsiu jus nauja dvasia. Išimsiu iš jūsų akmeninę širdį ir duosiu jums jautrią širdį.
Kai Kristus buvo nukryžiuotas ant kalno prie Jeruzalės, jis pasakė savo Motinai ir savo mylimam mokiniui Jonui: “Moterie, štai tavo sūnus” ir Jonui pasakė “štai tavo Motina” (Jonas 19:26). Savo mirties valandą Jėzus pristato Mariją kaip visos žmonijos Motiną.
Iškilmingos Mišios bus aukojamos Šiluvoje š.m. rugsėjo 15 d., 11 v.r. visų lietuvių, gyvenančių užsienyje, intencija. Vienykimės visi maldoje Mergelei Marijai tą dieną, Mišiose, kurios bus aukojamos visose lietuviškose šventovėse plačiame pasaulyje!
Prisikėlęs Kristus telaimina mūsų visų motinas ir močiutes, kurios pašvenčia savo laiką ir pastangas perduodant mūsų tikėjimo tiesą, kad vaikai ir šeimos pripažintų Jėzų Kristų ne tik kaip gėrio simboliu bet kaip gyvybės ir šventumo šaltiniu.
Nuoširdžiai sveikinu visus lietuvius ir jūsų bendruomenes visame pasaulyje. Didžiosios savaitės liturgija, kuri veda mus prie Velykų dienos, ir mūsų religinės tradicijos tepadeda mums garbinti ir šlovinti Prisikėlusį Kristų!
Linksmų Šv. Velykų!

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra