„Būtinas kritiškas požiūris į santykius su Rusija“, – pažymi EP

Autorius: Data: 2012-03-15 , 14:34 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2012 m. kovo 15 d., priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas griežtai kritikuoja Rusijos prezidento rinkimų trūkumus, ypač ribotas rinkėjų pasirinkimo galimybes. Europarlamentarai pabrėžia, jog „būtinas kritiškas požiūris į santykius su Rusija“.

Parlamentas atkreipia dėmesį į ESBO bei kitų rinkimų stebėtojų išvadas, kad „dėl galimų konkurentų pašalinimo registruojant kandidatus, nevienodo dėmesio ir šališkos informacijos žiniasklaidoje bei valstybės išteklių naudojimo vienam kandidatui rinkimų procesas buvo smarkiai iškreiptas ir naudingas tik vienam kandidatui“. Europarlamentarai „ragina atlikti išsamų ir skaidrų visų pažeidimų tyrimą“.

Savo ruožtu EP ragina esamą Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą ir naujai išrinktąjį prezidentą Vladimirą Putiną užtikrinti, kad būtų įvykdytos būtinos politinės sistemos reformos – visų pirma supaprastinta politinių partijų registravimo tvarka, taip pat užtikrinta žiniasklaidos, susirinkimų ir žodžio laisvė.

Smerkdamas protestuotojų sulaikymą, Parlamentas ragina Rusijos valdžios institucijas ir Valstybės Dūmoje atstovaujamas politines partijas „užmegzti prasmingą dialogą su demonstracijų už demokratiją dalyviais bei opozicija“, o naujai išrinktąjį prezidentą V. Putiną – „mažiau kritikuoti protestuotojus ir užmegzti su jais nuoširdų dialogą dėl šalies ateities“.

Europarlamentarai palankiai vertina prezidento D. Medvedevo sprendimą pavesti generaliniam prokurorui ištirti 32 baudžiamųjų bylų, įskaitant Michailo Chodorkovskio įkalinimą, teisėtumą. Jie ragina išrinktąjį prezidentą V. Putiną pavesti atlikti panašų Sergejaus Magnickio bylos tyrimą.

Europos Parlamentas pasmerkė prieš Rytų europiečius nukreiptą tinklalapį

Ketvirtadienį, kovo 15-ąją, priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas griežtai smerkia Nyderlanduose įkurtą tinklalapį, nukreiptą prieš šalyje gyvenančius Rytų europiečius.

Vasario pradžioje Nyderlandų laisvės partija (PVV) įkūrė interneto tinklalapį, kuriame raginama teikti skundus dėl „masiškos Vidurio ir Rytų Europos piliečių, ypač lenkų, rumunų ir bulgarų, darbo jėgos migracijos“, pavyzdžiui, „patyrus problemų dėl jų asocialaus elgesio ar atidavus savo darbo vietą vienam iš tokių piliečių“.

Europarlamentarai griežtai smerkia šį tinklalapį, nes jis „atvirai kursto ES darbuotojų iš Vidurio ir Rytų Europos šalių diskriminaciją ir skatina bendruomenių susiskaidymą Nyderlandų visuomenėje“. Taip pažeidžiami esminiai ES principai – žmogaus orumas, laisvė, lygybė, teisingumas, pliuralizmas, nediskriminavimas, tolerancija, solidarumas bei judėjimo laisvė.

EP nariai primygtinai ragina Nyderlandų ministrą pirmininką Marką Rutte „pasmerkti šią apgailėtiną iniciatyvą“ bei imtis veiksmų dėl Laisvės partijos politikos, kuri prieštarauja pagrindinėms ES vertybėms. Parlamentas pažymi, kad „Nyderlandų valdžios politinis įsipareigojimas palaikyti Europos integraciją pastaraisiais metais apskritai labai susilpnėjo – tai rodo jos pozicija tokiais klausimais kaip Šengeno erdvės plėtra ir laisvas darbuotojų judėjimas“.

Remdamasis neseniai Roterdamo Erasmus universiteto atliktu tyrimu, Parlamentas pabrėžia, kad darbuotojai iš šalių, kurios į ES įstojo 2004 ir 2007 m., turėjo teigiamą poveikį valstybių narių ekonomikai – dėl jų nekilo rimtų darbo rinkos sutrikimų, bet jie labai prisidėjo prie tvaraus ES ekonomikos augimo.

Savo ruožtu Parlamentas ragina Europos Vadovų Tarybą oficialiai pasmerkti minėtą tinklalapį, o Europos Komisiją ir ES Tarybą – imtis priemonių stabdyti rasistinių ir ksenofobinių pažiūrų plitimą Sąjungos šalyse bei užtikrinti, kad būtų laikomasi ES teisės.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, +37068953306, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra