„Broliai” partizanų apygardose. Varėna

Autorius: Data: 2011-06-28, 10:43 Spausdinti

„Broliai” partizanų apygardose. Varėna

 Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ su bičiuliais Varėnoje pradėjo renginių ciklą, skirtą Lietuvos laisvės kovotojams.

Sumanymas – surengti „Brolių“ koncertinę programą, diskusijas, paskaitas kiekvienoje partizanų apygardoje. Šeštadienį (2011 06 25) startas duotas Varėnoje. Labai simboliška, nes pradžia – albumo „Broliai“ įkvepėjo Dainavos apygardos partizanų vado Liongino Baliukevičiaus-Dzūko žūties vieta, kur jam ir jo bendražygiams atidengtas paminklinis akmuo.

Paminėjimas miške, turiningos paskaitos ir nuostabus „Brolių“ koncertas Varėnoje – ilgai lauktas vyksmas. Seniai galvodavome su bičiuliais, kas galėtų pastūmėti šias temas į viešumą. Pagaliau!

Man visas tas šeštadienis savo nuotaika buvo panašus į islandų muzikinės grupės Sigur Ros filmą „Heima“ – koncertai bendruomenėms gamtoje, suvedant ir seną, ir jauną, atskleidžiant bendruomeniškumą, gal net bendramintiškumą. Man atrodo, kad muzika suartina, apjungia visus, turinčius kažką bendro – šiuo atveju istoriją ir dabartį.

Manau, kad ši iniciatyva po truputį tampa reiškiniu. Džiugu, kad ne vien pavieniai žmonės prisideda prie šito projekto įgyvendinimo, bet ir valstybinės institucijos – Lietuvos Respublikos Vyriausybė, ir Krašto apsaugos ministerija.

Mindaugo Mikulėno nuotr.

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra