„Baroti“ galerijoje – Lenkijos lietuvės paroda

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Klaipėdos „Baroti“ galerijoje pirmą kartą pristatoma viešnios iš Lenkijos – tapytojos Alicijos Zimnickaitės paroda „100 proc. Organic“.
 
35 metų A. Zimnickaitė gimė ir augo Punske, lietuvių šeimoje. Lietuvoje ji praleido ketverius metus – kai mokėsi Kauno aukštesniojoje meno mokykloje tekstilės specialybės. Vėliau Alicija studijavo dizainą Varšuvos dailės akademijoje.
 
A. Zimnickaitės kūryba išsiskiria nepaprasta įvairovė. Menininkei nesvetima nei taikomoji grafika, nei pramoninis ar interjero dizainas, batika, žaisminga tapyba.
 
„Džiaugiuosi, kad į apniukusią Klaipėdą atvežiau pavasario spalvų. Kodėl toks parodos pavadinimas? Juk visi parduotuvėse ieškome organiškumo, natūralumo – ekologiškų prekių. Natūralumo, tikrumo siekiu ir tapyboje. Didieji mano įkvėpėjai – šviesa ir gamta“, – per parodos atidarymą sakė A. Zimnickaitė.
 
Menotyrininkų teigimu, jos kūryba – ne tik didžiulio grožio, bet ir drąsos, ryškumo, koketiškumo pavyzdys. Dalininkės darbų ciklai spindi džiaugsmu, jiems būdingos ryškios spalvos, kompozicijos lengvumas, akivaizdi tapymo laisvė.
 
A. Zimnickaitės parodos apkeliavo daugybę parodų salių, jos darbų yra įsigiję Europos, JAV ir Kanados kolekcininkai.
 
Dailininkė priklauso lietuvių menininkų, gyvenančių Lenkijoje, grupei „Lietuvos dailininkų kompanija“.
 
Autorės nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: A. Zimnickaitės drobėse – linksma spalvų žaismė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra