„2000 km istorijos“ raitelius Naugarduke pasitiko Baltarusijos riteriai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 14 d. projekto „2000 km istorijos“ raiteliai, jojantys prie Juodosios jūros, pasiekė vieną iš svarbiausių LDK istorinių miestų – Naugarduką. Kelyje Naugarduko pilies link lietuvių žygeivius pasitiko šarvuoti Baltarusijos riteriai, pasisiūlę palydėti lietuvių jojikus.

Šios pilies istorija – itin įdomi. Labai gaila, kad dabar čia galima pamatyti tik dviejų bokštų griuvėsius. Pati pilis yra po žemės sluoksniu, bet tikiuosi, kad greitai prasidės restauracijos ir rekonstrukcijos darbai“, – kalbėjo vienas iš raitelius pasitikusių riterių, Karinio istorinio klubo „Kunigaikščių GUF“ narys Fiodoras Michejevas.

2000 km istorijos“ raitelius Naugarduke taip pasitiko vietos savivaldos atstovai, Lietuvos ambasadorius Edminas Bagdonas bei Baltarusijos žiniasklaida. Atvykti pasveikinti raitelių ketino ir Baltarusijos kultūros ministras Pavelas Latuška, tačiau dėl nenumatytų kliūčių sutiktuvėse dalyvauti negalėjo.

Nesitikėjome tokio pasitikimo, šios staigmenos labai nudžiugino, fantastika“, – švytėjo viena iš raitelių Skirmantė Naglytė.

Savaitę jojantys dešimt lietuvių kol kas jaučiasi gerai ir neatsilieka nuo maršruto plano. Kartu žygyje važiuojantis veterinaras Audrius Kučinskas teigia, kad žemaitukai, kuriais joja raiteliai, taip pat jaučiasi pakankamai gerai. Ištverme garsėjantys žemaitukai jau per pirmas dienas apsiprato prie krūvio bei besikeičiančios aplinkos ir tapo ištikimais raitelių partneriais.

Nemažiau savo lojalumu ir kantrumu žygio dalyvius stebina ir šuo, kurį raiteliai prisijaukino Alšėnuose. Benamis šuo tapo žygio dalyviu ir jau daugiau nei šimtą kilometrų keliauja drauge.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra